SSL 2012 Shoot Challenge 11 - Resultat




I lördags den 2 juni genomfördes Shootfightingligans deltävling i Stockholm, Shoot Challenge 11 som arrangerades av Nexus Fight Center vid Slussen. Under lördagen avverkades 32 st fighter i Shootfighting och resultaten för dessa kan ni se här nedan.

SSL12 - Shoot Challenge 11


Wennergren Linn
Gladius MMA
Shootfighting
-60 kg
Ringblom Gabriella
Stockholm Shoot

Winner: Ringblom Gabriella by submission  (giljotin)
Time: 3:18
Manning David
Frontier MMA
Shootfighting
-63 kg
Rafigh Edris
Hilti Fightcenter Uppsala

Winner: Rafigh Edris by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Arin Anton
Gladius MMA
Shootfighting
-78 kg
Larsen Emil
Telge MMA

Winner: Larsen Emil by walk over  (motståndare sjuk och ingen ersättare funnen)

Norden Alex
Nacka Dojo
Shootfighting
-63 kg
Souza Monteiro Hilton Jr
Escalate MMA

Winner: Souza Monteiro Hilton Jr by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Qvarfordt Tom
Escalate MMA
Shootfighting
-62
Jannes Johannes
Telge MMA

Winner: Qvarfordt Tom by submission  (rear naked choke)
Time: 1:01
Ekholm Robert
Liljeholmens BJJ
Shootfighting
-68 kg
Liban Abdi
Stockholm Shoot

Winner: Liban Abdi by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Johansson Patric
Kampsportscentret Linköping
Shootfighting
-65 kg
Dagaris Jim
Liljeholmens BJJ

Winner: Dagaris Jim by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Berggren Rickard
Skutskärs Goshindo klubb
Shootfighting
-64 kg
Tesell Erik
Liljeholmens BJJ

Winner: Tesell Erik by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Ayih Opuko
Liljeholmens BJJ
Shootfighting
-68 kg
Fredriksson Benjamin
Pancrase Gym

Winner: Fredriksson Benjamin by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Jonsson Linus
Escalate MMA
Shootfighting
-72 kg
Edin Anton
Örebro MMA Center

Winner: Edin Anton by submission  (armbar)
Time: 3:15
Hedayati Alan
Pancrase Gym
Shootfighting
-70 kg
Forsberg Anders
Nacka Dojo

Winner: Hedayati Alan by submission  (rear naked choke)
Time: 1:55
Aulin Joel
Skutskärs Goshindo klubb
Shootfighting
-73 kg
Frahm Robin
Escalate MMA

Winner: Aulin Joel by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Tiroler Viktor
Hilti Fightcenter Uppsala
Shootfighting
-71 kg
Rosenholm Linus
Pancrase Gym

Winner: Tiroler Viktor by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Westermark Pontus
Combat Academy IF Täby
Shootfighting
-74,5 kg
Akgun Bilal
Stockholm Shoot

Winner: Westermark Pontus by submission  (triangle)
Time: 1:42
Björk Henrik
Dynamix Köping
Shootfighting
-73 kg
Kardell Elias
Mjölby Fight Gym

Winner: Björk Henrik by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Karlström Biller Oskar
MMA Eskilstuna
Shootfighting
-77 kg
Delvert Joel
Vallentuna Boxing Camp

Winner: Delvert Joel by judges decision  (2-1)
Time: 5:00
Andersson Jonas
Dynamix Köping
Shootfighting
-77 kg
Markovic Predrag
Hilti Stockholm

Winner: Markovic Predrag by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Karlsson Axel
MMA Eskilstuna
Shootfighting
-77 kg
Ljungström Kristian
Dynamix Köping

Winner: Ljungström Kristian by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Bengtsson Anton
Vallentuna Boxing Camp
Shootfighting
-79 kg
Sandin Mikael
Fenix Martial Arts

Winner: Bengtsson Anton by submission  (rear naked choke)
Time: 1:19
Flores Fernando
RenYi FightCamp
Shootfighting
-75 kg
Nordqvist Linde Carl
Vallentuna Boxing Camp

Winner: Flores Fernando by judges decision  (2-1)
Time: 5:00
Friberg Oskar
Escalate MMA
Shootfighting
-63 kg
Sabah Martin
Vallentuna Boxing Camp

Winner: Friberg Oskar by submission  (triangle)
Time: 3:37
Freyschuss Matthias
Mjölby Fight Gym
Shootfighting
-78 kg
Svensson Markus
Pancrase Gym

Winner: Freyschuss Matthias by submission  (armbar)
Time: 2:12
Rocking Axel
Pancrase Gym
Shootfighting
-77 kg
Assalin Danoosh
Stockholm Shoot

Winner: Assalin Danoosh by judges decision  (2-1)
Time: 5:00
Widman Oskar
Stockholm Shoot
Shootfighting
-81 kg
Veradian Navid
Hilti Fightcenter Uppsala

Winner: Widman Oskar by submission  (giljotin)
Time: 3:17
Ljungberg David
Kampsportscentret Linköping
Shootfighting
-80 kg
Kardell Dan
Mjölby Fight Gym

Winner: Kardell Dan by submission  (armbar)
Time: 1:45
Andersson Linus
Frontier MMA
Shootfighting
-86 kg
Andersson Patrick
Örebro MMA Center

Winner: Andersson Linus by RSC
Time: 2:20
Sears Joel
Forca Fighting
Shootfighting
-84 kg
Semakala Ritchi
Vallentuna Boxing Camp

Winner: Sears Joel by judges decision  (2-1)
Time: 5:00
Zetterberg Fredrik
Söders Fight Gym
Shootfighting
-89 kg
Day Laurence
Team Gringo

Winner: Day Laurence by walk over  (motståndare sjuk och ingen ersättare funnen)

Pont Wiliam
Pancrase Gym
Shootfighting
-93 kg
El Idrissi Ali
Stockholm Shoot

Winner: El Idrissi Ali by RSC
Time: 2:12
Karlsson Eddie
MMA Eskilstuna
Shootfighting
-93 kg
Nyman Gustav
Nacka Dojo

Winner: Nyman Gustav by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Moberg Linus
Nacka Dojo
Shootfighting
-88 kg
Björn Mattias
Vallentuna Boxing Camp

Winner: Moberg Linus by submission  (giljotin)
Time: 1:40
Johansson Martin
Celsius MMA
Shootfighting
-97 kg
Pärlros Alexander
Stockholm Shoot

Winner: Pärlros Alexander by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Hansedal Markus
Pancrase Gym
Shootfighting
-100 kg
Holmkvist Robin
Nacka Dojo

Winner: Holmkvist Robin by walk over  (motståndare sjuk och ingen ersättare funnen)

Bergqvist Jonas
Celsius MMA
Shootfighting
-103 kg
Elsayed Mohamed
Stockholm Shoot

Winner: Bergqvist Jonas by judges decision  (3-0)
Time: 5:00
Gabriel Christian
Telge MMA
Shootfighting
-106 kg
Eriksson Jonathan
Escalate MMA

Winner: Gabriel Christian by judges decision  (3-0)
Time: 5:00



Följ MMASweden.net via Facebook och Twitter för de senaste nyheterna från MMA-världen!

Kommentarer